19 Şubat 2015 Perşembe

SvadisthanaBugünlerde temizlik, içsel ve dışsal temizlik, detoks, bahar temizliğine hazırlık derken, çakralarla ilgili bazı temizlikler de aklıma takıldı. İlk önce kolayından başlayayım dedim ve renk terapisine odaklandım, her çakranın bir rengi var ve bu renklerin de kendine göre özellikleri, bilgelikleri, dokundukları alanlar. Bugün ikinci çakraya odaklandım ve portakal rengini seçtim.
Vedik Astroloji hocam Bengü Hanım’ın önerdiği Çakra El Kitabı’na (Shalila Sharamon ve Bodo J. Baginski) göre,  “Portakal rengi ikinci çakrayı hareketlendirir. Portakal rengi yeniden canlandırıcı, yenileyici bir enerjiye sahiptir ve bizi katılaşmış duygusal ve zihinsel kalıplarımızdan özgürleştirir. Kendine güven hissini pekiştirir, hayattan tat alma duygusunu yeniler. Ayurveda’da portakal renginin suyun doğasında olan bir renk olduğuna delalet edilir.”
Ben de bu yüzden karı seyrederken kendime Sharon Gannon’un karışımını formüle ettiği smoothielerden hazırladım, her biri bir çakra için, bugün Svadisthana;
-          1 büyük bardak taze sıkılmış portakal
-          ½ kase Mango
-          ½ kase doğranmış çilek
Blenderda karıştırın.
Afiyet olsun, gününüz neşeli ve tadına vararak geçsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder