19 Mart 2015 Perşembe

Surabhi MudraGertrud Hirschi, “Ellerle Yoga” adlı bir kitap yazmış. Bilinen bütün mudraların olduğu bu kitapta her mudranın niye yapıldığı, neye yaradığı ve niyeti yer almakta.
Bu sıralar, kemik ağrısından boğazımdaki rahatsızlıklara, şekere kadar bedenimdeki temizlenme ve beni yatıran hastalıklarla uğraşırken bu mudra bana çok iyi geldi. Aslında en etkili olduğu alan romatizma ve artrid. Bedenimi hissettim, nefeslerim uzadı ve bedenimin bir anlık rahatlamasını fark ettim.
Sol elin küçükparmağı, sağ elin yüzük parmağına deysin, sağ elin küçük parmağı sol elin yüzük parmağına deysin, aynı zamanda her iki elin orta parmağı, sağ elin işaret parmağına deysin, baş parmaklar havada ve iki yanda kalsın.
Niyeti
Temizleyen ışık beni kaplasın ve içimi daraltan ve benim canımı acıtan her şeyi alsın götürsün. Kalbimin ta derinlerinde, bedenimdeki temizliği, zihnimdeki berraklığı ve ruhumdaki saflığı arıyorum. 

Bizim olan ve bizimle olan kalbimizdeki temizliği, zihnimizdeki arılığı, duygularımızdaki safiyeti ve ruhumuzun saflığını hatırlarız. Yoga, bedenimizin her yanında bunun bir şekilde hatırlanacağını bize öğretir, hatırladıkça olmaya başlarız, oldukça insanlığımızı yeniden kazanırız.
İnsan olmanın ve var olmanın sırlarını her gün keşfedebileceğimiz bir evrenin kapılarını aralamanın neşesini deneyimleyebilmek dileğiyle.
Namaste

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder