22 Aralık 2015 Salı

Sonsuzluğun sınırları
“Sonsuzluk sınırsızdır, sınırlar olmaz ise sonsuzluk da olmaz!” 
Anonim

Sınırlarımız bizim güvenlik alanlarımızdır. Sonsuzluk ise güvenlikte hareket kabiliyetimiz, deneyim kazanma alanımız, başarısızlık ve başarmanın temasıdır, denemenin yeni kapılarından biridir.

Sınırsızlık içinde bir türlü temas etmeyi başaramayız kendimizle, kendimizi göremez, yeteneklerimizi seçemeyiz. Sonunda sınırsızlıkta sınırlar da bize birer hapishane olurlar. Yoga ve Ayurveda sınırsızlığın içinde sınırlarımız olduğunu bilerek hareket kabiliyetimizin genişlemesi, yaşlanmanın yaş almaya dönüşmesi, sıhhatin sağlık olarak bedenimizde bulunması, zenginliğin içsel ve dışsal olarak ikiye ayrılmadan hem içeride hem de dışarıda kullanımıdır.

Sınırsızlığı kullanabilmek için güven duymamız gerekir önce kendimize. Temas edemezsek kendimizle, güven duygusunu yitirir, değerin ne olduğunu, değerimizin varlığını, zekâmızın kıvraklığını, bedenimizin esnekliğini fark edemeyiz.

Kendimize olan kinimiz, kendimize karşı önyargılarımız, değersiz olduğumuz, sevmeye ve sevilmeye değer bulunmamadığımız düşüncesinden kurtulmayı kabul etmeliyiz. Hayatımızda ilk çalışmamız gereken alanın burası olduğunu düşünüyorum. Eğer bu alanla biraz olsun bağlantı kurabilirsek ve onu anlamaya çalışırsak o zaman bütün hayatımızın anlamını değiştirebiliriz.”
Krishna Dasé

Temas edebilmek için dokunmayı, dokunabilmek için uzanmayı, uzanmak için bedeni kullanmayı, kullanırken sevmeyi, severken görmeyi, görünce tadına varmayı, tadına varınca hissetmeyi öğreniriz. Hissettiğimiz hiçbir şeyi de asla unutmayız.

Sınırların içinde sonsuzlukta yaşamaktır sevmek. Sevmek tutmak, korkmak, terk etmek, yapmamak, başarmak, sahip olmak değildir. Sevmek, her anı yaşabilmenin, hayatın tadına varabilmenin kendisidir.
Namaste!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder