13 Mayıs 2016 Cuma

Olduğumu olmak


“Olduğumu olmanın mutluluğunu ve doyumunu yaşıyorum!” Anonim

Bedeni duymak yoga, bedeni sevmek ayurveda, bedeni anlamak jyotish, beni anlamak ise Tanrıyı anlamak, Tanrıyı tanımak ya da Sufizmde dendiği gibi aşk ile yanmak.

Bendeki benlerin zenginliklerinden bazıları beni ne kadar üzse de, bana öğretilenler içinde kötüyü bedenleştirse de, onların da benden bir parça oluşunu kabullenmek, onlarla bir olmak ve onların aslında ne anlamlar daha içerdiklerini araştırmak YOGA YOLU.

Bir kalıba bağlı kalmadan merakla, neşe ile, öğrenme ve keşfetme ile ilerleyebilmektir. Kalıpları bildiğimiz için kendimizle bağdaştıramadığımız bazı kavramlar bize yakıştırıldığında veya biz o kavramlarla kendimizi tanımladığımızda eğer o kavramın içinde daha neler saklı bilemezsem bir türlü kendimle barışamam, memnun olamam, ne yapacağımı bilemem ve hiçbir şey bir türlü sonuna gelmeden onu sonlandırırım.

Yapabileceklerimi sınırlandırır, bir de onları kendi sıkışıklığım haline getiririm.

Yaşamda kalan hallerimin bana nasıl yardımcı olduklarını, yaşamda bilmediğim taraflarımın yakıştırılmayacak ve kullanılmayacak olmadıklarını, onların da işlevleri olduğunu ve bu işlevlerin benim hayatımı zenginleştireceğini anlamak ve görebilmek…

Salak, Gerizekâlı, Aptal, Sokak Kadını, İşe yaramaz, Ukala, Kibirli, Yalancı, Manipülatif, Demagog, Psikolog… ve daha bilemediğim bir çok yönümün neler için bana yarayabileceklerini araştırıp, bulup bu yeni anlamlarını deneyimlemek dileğiyle…

Namaste!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder