15 Mart 2018 PerşembeHikayeni yaz günü

Maya Fiennes'ın sayfasında gördüm böyle bir günün olduğunu. Kendisinin de bilmediği bir günmüş business.com sayfasında okumuş; " Kendi hikayeniz insanlara güç, ilim ve bilgi kaynağı olur. Kendi hikayenizi paylaşmak, hele ki bu hikaye işinizle ilgiliyse kapıları açmanın en iyi yoludur. Kendi deneyimlerinizi ve işiniz konusundaki bilgilerin paylaşımı, insanlarda güven uyandıracaktır ve sizi izleyeceklerdir. Özgün, kırılma ve güç alanlarınızı paylaştığını bu hikayeler insanların size gelmesini sağlar ve onların sizi merak etmesini. Sunduğunuz hikaye sizin bütününüz değildir, bütününüzün bir parçası, bulunduğu alanın ise Avatarı'dır ( yani simgesi). Bu Avatar sizin ulaşamayacağınız alanlara, hiç karşılaşamayacağınız kişilere kadar uzanır.   Hikayeleriniz bulunduğunuz alanda deneyim sahibi olduğunuzu, vermek istediğiniz mesajı uzaklara taşır ve kendinize yeni iş imkanları yaratmanızı sağlar. Diğerlerine ders verir, başarılarınız, hatalarınız, karşılaştığınız engeller, geliştirdiğiniz taktikler, değişik kişilere değer ve ilham olur. Hayatınızın hangi bölümüyle ilgili olursa olsun anlatmadığınız hikayeniz kaybolur gider."

Paylaşın hikayenizi sadece işinizin değil, anne olarak hikayenizi, ev kadını olarak, kadın olarak, erkek olarak, ilişkilerinizin hikayesini, parayla ilgili hikayenizi, iyiliklerinizi, manipülatif hallerinizi, sakin hallerinizi, aile hikayenizi....

Psikologlar da öneriyor yazmayı demiş Gaye Dinçel" Yazsam n'olacak" dememekte yarar var. Yüreğinin üstündeki ağırlık bir nebze azalırsa ne ala.

Yazın hikayenizi hareketlerle, dansla, yazıyla, sunun size verilen çirkinliği, güzelliği bütün çıplaklığıyla önce kendi gözlerinizin önüne, sonra dilerseniz başkalarının sofrasına.

Dündü yazma günü, bugünde benim anlatma günüm. Hikayemi baştan yazma günüm, yaşım 52 yakında 53 olacak. Sevgiyle, yaptığım kötülüklerle, umarsızlıklarımla, canım istekleri ile dolu bir hikayem var. Bencilliğin hep var olduğu, ihtiyaçlarıma göre düzenlediğim, ihtiyaçlarını anlamadıklarıma göre anladığım kadarıyla yaşadığım bir hikayem var.

Beni ben yapan hikayelerim var....

Namaste...!

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder